Kada paskola nėra geriausia išeitis?

2015.05.25

Skolinkės atsakingai. 5 pavyzdžiai, kai paskola nėra geriausia išeitis.

Yra daug priežasčių imti trumpalaikę paskolą. Daugelis jų tikrai pagrįstos, tačiau yra atvejų, kai neatsakingai ir neapgalvotai paimta paskola gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Štai penki pavyzdžiai, kai ypač atsargiai turėtumėte vertinti savo sprendimą dėl paskolos.

1. Kreditas draugui

Elgiatės per daug pasiaukojančiai, jei ketinate savo vardu kreiptis paskolos draugui, kuriam norite padėti, kai jis kredito gauti negali. Tai gali būti labai rizikinga dėl kelių priežasčių. Pagalvokite apie tai, kas bus, jei Jūsų draugas neįvykdys paskolos grąžinimo sąlygų. Juk už paskolą atsakingas būsite JŪS, o tai turės įtakos Jūsų kreditingumui ir finansinei istorijai. Antra, tai, be abejo, turės įtakos ir Jūsų draugystei. Trečia, jei Jūsų draugo finansinė situacija yra tokia bloga, kad jis negali gauti paskolos jokioje kredito įstaigoje, pagalvokite, ar papildoma finansinė našta jį tikrai išgelbės.

2. Skolintis vestuvėms

Vestuvės yra vienas brangiausių (ir finansine prasme) įvykių gyvenime. Jei nesate pakankamai sutaupę šiai šventei, paskola kelių valandų linksmybių išlaidoms padengti – labai rizikinga. Pagalvokite apie pasekmes, jei nepavyktų tokio įsipareigojimo grąžinti tik pradėjus bendrą gyvenimą. Tai gali paveikti Jūsų galimybę skolintis toliau – kreipiantis būsto paskolos ar lizingo automobiliui.

3. Paskola didelės rizikos investicijoms

Idėja gauti paskolą tam, kad galėtumėte įsitraukti į rizikingas investicijas, tikrai nėra geriausias sprendimas. Nesileiskite, kad žadama didelė, tačiau netvari investicijos grąža Jus apakintų – juk Jūsų paskola turės apibrėžtą grąžinimo terminą. Tiesiog neverta tiek rizikuoti.

4. Už paskolą pirkti prabangos prekių

Imti paskolą tam, kad įsigytumėte Jums nereikalingų daiktų daiktų, gali sukelti laikinų finansinių sunkumų ateityje. Naudokitės taisykle – jei neišgalite įsigyti norimo daikto, tiesiog nepirkite jo. Tai verta prisiminti ir renkant dovanas. Dovanos Jūsų artimiesiems gali būti ypatingos, bet nebūtinai brangios. Pabandykite įsivaizduoti, kaip jaustųsi dovaną gavęs žmogus, jei sužinotų, kad dovanai turėjote pasiskolinti.

5. Skolintis, nes tai madinga

Kai kurie pavyzdžiai gali skambėti keistai, bet nustebtumėte, kiek daug žmonių ima kreditus tik tam, kad aplinkiniams atrodytų turį daug daugiau pinigų nei iš tikrųjų. Yra žmonių, kuriems atrodo normalu priisimti įsipareigojimų tam, kad nusipirktų dizainerių drabužių, pašėltų naktiniuose klubuose, atostogautų užsienio kurortuose, nors yra neįvertinę savo galimybių grąžinti pasiimtą paskolą. Kreiptis kredito reikėtų esant kritiškai situacijai. Negi verta prarasti finansinį stabilumą tam, kad vaikytumėtės madų?

 

Žinoma, tikrai yra atvejų, kai pasiimtas greitasis kreditas finansinę situaciją išgelbsti. Juk ne visi pirkiniai yra prabangos prekės, o kai kurios išlaidos yra tiesiog neišvengiamos. Pavyzdžiui, Jums reikia kuo skubiau pakeisti kokį nors buičiai reikalingą prietaisą. Tokiu atveju verčiau pasiimti paskolą ir įsigyti reikiamą daiktą, užuot ilgai jam taupius. Svarbu nuspręsti, ar toks žingsnis tikrai būtinas. Galimybė šaldyti maistą ar skalbti drabužius – būtina. Įsigyti kiek naujesnį išmanųjį – vargu.

Ferratum Finance rekomenduoja prieš kreipiantis kredito pagalvoti apie tai, kokiu tikslu jis imamas, kiek laiko turėsite jį grąžinti ir iš kur gausite pinigų grąžinimui. Jei negalite sau atsakyti į šiuos klausimus, dar kartą apsvarstykite, ar tikrai verta imti kreditą. Juk kiekvienas kreditas yra finansinis įsipareigojimas. Prieš imdami paskolą įvertinkite savo galimybes grąžinti pasiimtus įsipareigojimus, išsiaiškinkite visas jos sąlygas ir, jei reikia, pasitarkite su mūsų specialistais www.ferratum.lt arba klientų aptarnavimo tel. 8 5 279 1493.

 

Norima paskolos suma

Pageidaujamas terminas mėnesiais

Norima paskolos suma
 
900 €
Palūkanų suma
 
846 €
BVKKMN
 
159.29%
Palūkanų norma
 
X
Mėnesio įmoka
 
X
Grąžintina suma
 
1746 €
Grąžintina suma su nuolaida
 
900
Grąžintina suma naujiems klientams
 
900
Naujiems klientams
mėnesinė įmoka
X X
Mėnesinė įmoka
su nuolaida
X X
Mėnesinė įmoka
 
97.00€
 
* Minimalus terminas - 61 dienų, maksimalus terminas - 24 mėnesiai
** Maksimali bendra vartojimo kredito kainos metinė norma - 106.98%
*** Kredito įmokas grąžinus laiku.

 

 FERRATUM - MES SUJUNGIAME ŽMONES IR PINIGUS.