Pinigai kalba. Kaip apie pinigus kalbėtis su vaikais?

Kalbėti apie pinigus su vaikais

 

Daugybė neseniai atliktų tyrimų atskleidė, kad maždaug 50 proc. tėvų vengia su savo vaikais kalbėtis apie ekonomiką ar finansus, nes šias temas laiko nesvarbiomis arba pernelyg sudėtingomis.

Tačiau kalbėtis su vaikais apie pinigus neturėtų būti sunku.

Jeigu posakis „pinigai kalba“ yra teisingas, mokyti vaikus suprasti jų kalbą turėtų būtent tėvai. Pateikiame naudingų patarimų, kaip pradėti šią diskusiją ir ją tęsti.

Pradėkite anksti

Kalbėti su vaikais apie finansus pradėkite nuo mažų jų dienų. Pasitelkite kasdienius pavyzdžius ir situacijas – mažieji geriau suvoks ekonomikos principus, jei pateiksite juos vaikams suprantamame lygyje. Laikui bėgant galėsite jiems paaiškinti ir sudėtingesnius dalykus, pavyzdžiui, kaip sutaupyti pinigų studijoms universitete ar nuosavam namui.

Labai svarbu vaikams apie pinigus pradėti pasakoti kuo anksčiau – tai pagrindas, kuris lems, kaip jie su pinigais elgsis suaugę.

Išmokykite vaikus nusistatyti tikslus ir ilgalaikio taupymo planus

Visi žinome, kad vaikai nuolat trokšta naujovių: naujų sportbačių, naujausio vaizdo žaidimo ar kokio populiaraus niekučio. Kodėl gi neišmokius vaikų patiems susitaupyti pinigų, už kuriuos galėtų nusipirkti norimų daiktų? Paaiškinkite jiems, kiek norimas daiktas kainuoja ir kiek reikia atsidėti kiekvieną savaitę, kad pakaktų pinigų jam įsigyti. Tai ne tik praktiška, bet ir padės jūsų vaikui išsiugdyti supratimą apie daiktų vertę ir pinigų valdymą.

Paaiškinkite, kas yra paskola

Vaikai gali nesuprasti, kad jų tėvai turi tam tikrų finansinių įsipareigojimų, pavyzdžiui, privalo kas mėnesį mokėti būsto paskolos įmokas. Paaiškinkite jiems, kas yra įsipareigojimai ir kaip privalote juos vykdyti. Jeigu norite paaiškinti savo vaikui, kas yra paskola, paskolinkite jam šiek tiek pinigų, o jis tegul grąžina skolą dalimis. Jeigu vaikai kiek vyresni, galite net pareikalauti nedidelių palūkanų.

Pasitelkite žaidimus finansų tema

Tėvams, nesiryžtantiems pradėti kalbėtis su vaikais apie pinigus, labai praverčia žaidimai ar veikla, padedantys paaiškinti įvairias finansines vingrybes. Kiekvienas vaikas mėgsta linksmintis. Pasinaudokite tuo ir pakvieskite savo atžalas sužaisti „Monopoly“ ar kitą panašų žaidimą. Žaidžiant bus lengviau paaiškinti vaikams pagrindinius ekonomikos principus.

Didžiausia jūsų gyvenimo investicija – vaikų ateitis. Pradėkite jau šiandien.

 

Spauskite „patinka“, jeigu šis straipsnis buvo naudingas. Spauskite „dalintis“, jei manote, kad jis gali pravesrti kitiems. Dar daugiau puikių istorijų ir patarimų – mūsų bloge

Norite sužinoti, kaip dar „Ferratum“ gali palengvinti jūsų gyvenimą? Sužinokite daugiau