Kaip nesijaudinti dėl pinigų

nesijaudinti dėl pinigų

 

Metų metus atliekami tyrimai, kurių tikslas – išsiaiškinti, kiek streso patiriame ir kaip jis veikia mūsų gerovę. Apklausų dalyviai nuolatos teigia, kad daugiausia įtampos jiems kelia pinigai. Galvojate teisingai – stresą sukelia toli gražu ne pinigų perteklius. Antras didžiausias stresą sukeliantis veiksnys mūsų gyvenime yra darbas.

Daugelis įsisuka į užburtą ratą: kuo labiau jaudinamės ir nerimaujame dėl pinigų, tuo labiau išsiblaškę ir mažiau produktyvūs esame darbe, o tai kelia dar daugiau streso. O kai patiriame stresą ir dėl pinigų, ir dėl darbo (galbūt jaudinamės dėl įkeisto namo, skolų, esame pervargę arba nesijaučiame saugūs dėl savo darbo vietos), gali kilti rimtų sveikatos problemų.

Štai keturi būdai, padėsiantys mažiau nerimauti dėl pinigų.

Pripažinti esamą situaciją

Pirmiausia turite patys sau pripažinti, kad patiriate stresą dėl savo finansinės situacijos. Tuomet pasistenkite suprasti, kad pasiryžę patyrinėti savo galimybes tikrai rasite problemos sprendimą.

Imkitės veiksmų

Pasikonsultuokite su finansų ekspertu, šeimos nariu ar draugu, aptarkite, kas jus neramina, susidarykite biudžetą, nusistatykite mėnesio, ketvirčio ir metų tikslus bei nuspręskite, kurios išlaidos jums nėra būtinos (pavyzdžiui, kabelinės televizijos prenumerata, o gal net galėtumėte atsisakyti automobilio). Visa tai – galingi įrankiai, kuriais naudodamiesi jausitės labiau kontroliuojantys savo finansus.

Kiekviena problema turi sprendimą

Kartais įtampa nuslūgsta prisiminus, kad dauguma problemų nėra gyvenimo ar mirties klausimai ir beveik visos jos anksčiau ar vėliau išsisprendžia. O situacijose, kai prireikia pinigų, kurių tuo metu neturite, gali pagelbėti, pavyzdžiui, trumpalaikė paskola.

Veiksmingiausias būdas sumažinti dėl pinigų kylančią įtampą

Įrodyta, kad bene geriausiai stresą mažina meditacija ir sąmoningumo praktikos. Reguliariai medituojant mažėja įtampa, atsipalaiduoja tiek kūnas, tiek protas.

Jeigu kasdien, o ne tik tada, kai užplūsta panika, kvėpavimo pratimams skirsite 5 ar 10 minučių, atgausite prarastą ramybę, o jūsų gyvenimo kokybė smarkai pagerės. Internete, pavyzdžiui, nemokamoje svetainėje „YouTube“, rasite daugybę puikių meditacijos ir kvėpavimo pratimų vadovų.

Galų gale, nesvarbu, kas jums kelia stresą – finansinė situacija ar darbas – jūsų sveikata ir gerovė yra neįkainojamos vertybės.

 

Spauskite „patinka“, jeigu šis straipsnis buvo naudingas. Spauskite „dalintis“, jei manote, kad jis gali pravesrti kitiems. Dar daugiau puikių istorijų ir patarimų – mūsų bloge

Norite sužinoti, kaip dar „Ferratum“ gali palengvinti jūsų gyvenimą? Sužinokite daugiau