JEI KETINATE KREIPTIS PASKOLOS, TAI TIK ATSAKINGAI!

Kaip rinktis paskolaImti ar neimti smulkųjį kreditą?
Apie vartojimo paskolas (greituosius kreditus) nuolat girdime liūdnų istorijų. Kai žmonės kreditus ima impulsyviai, negalvodami apie tai, kaip pinigus grąžins. Tada išties kyla nemalonių pasekmių. O jei imate naują kreditą tam, kad padengtumėte senąjį, galite įsisukti į ydingą skolinimosi ratą!

Didžioji dalis istorijų yra apie tai, kaip vartojimo kreditas padeda šeimoms išspręsti laikinus finansinius sunkumus. Tokia paslauga žmonės naudojasi visame pasaulyje. Tarkim, kai daugiavaikei šeimai nepataisomai sugenda skalbimo mašina, geriau iš karto įsigyti naują ir pusmetį mokėti paskolą nei pusę metų taupyti, skalbiant rankomis. 

 

Svarbu žinoti, kaip grąžinsite
Svarbiausia yra gerai apsvarstyti, kokiu tikslu norite imti kreditą ir per kiek laiko jį galėsite grąžinti. 

Reikia įvertinti, ar tikrai galėsite tam tikrą laikotarpį (pvz., keletą mėnesių) kredito įmokai skirti tam tikrą pinigų sumą, tarkim, po 50 Eur. Negerai, jeigu galvojate: „Naujo kompiuterio man būtinai reikia, o tuos pinigus už paskolą kaip nors sukrapštysiu; pagyvensim – pamatysim...“ 

Vertinant savo galimybes grąžinti kreditą reikia apgalvoti ir tai, kad prasidės šildymo sezonas, paskui išlaidos gali padidėti, nes ateis Kalėdos, ir pan.

Būna išskirtinių atvejų, kai kreditą imti finansiškai net naudinga. Tarkim, savaitę vyksta akcija, kai reikiamam buitiniam prietaisui taikoma reali 50 proc. nuolaida. Tuomet ši prekė su paskolos palūkanomis jums kainuotų pigiau nei mokant visą kainą. Kad taip išloštumėte, reikia gerai išmanyti prekių pasiūlą bei gerai skaičiuoti.

 

Tik tam, ko labiausiai reikia
Vartojimo kreditą išmintinga imti tik toms prekėms ar paslaugoms, kurios jums tikrai reikalingos ir svarbios, įsigyti. Neišmintinga skolintis, kad nusipirktumėte naujo modelio išmanųjį telefoną. Sakote, senasis telefonas sugedo, taigi naujas tikrai reikalingas? Bet gal kažkas iš artimųjų gali paskolinti savo nenaudojamą senesnio modelio telefoną? 

Imant kreditą visada privalu situaciją aptarti su sutuoktiniu, išanalizuoti bei pasverti visus „už“ ir „prieš“, įvertinti galimas alternatyvas, antraip vėliau gali kilti ne tik finansinių problemų, bet ir barnių. Pildyti paraišką